Święto Chanuka i Święto Narodzenia Pana Jezusa

Pod koniec każdego roku, w dniach przesilenia, w terminie wyznaczonym przez ludzi mamy dwa żydowskie święta ze światłem w centrum i rożnymi cudami: to Chanuka i Narodzenie Pana Jezusa.

Święto Narodzenia Pana Jezusa

Święto Narodzenia Jezusa zwane „Boże Narodzenie” – to nie tylko narodziny wielkiego człowieka największego w historii ludzkości. W Jezusie Chrystusie Bóg sam przyszedł na Ziemie i przedłożył ludziom swoje przebaczenie i miłość – w tym jest sens tych świat.
Dzisiaj coraz więcej Żydów w różnych zakątkach Ziemi świętuje narodzenie Mesjsasza Jezusa.
Oni dokonali dla siebie szczególnego odkrycia, a istota tego odkrycia zawiera się w tym: Narodzenie Jezusa to żydowskie święto. i chociaż nie wszyscy do końca tak myślą, to jednak tak powinno być!
Ten dzień, to dzień narodzin największego Żyda jaki kiedykolwiek się narodził, to dzień narodzin Mesjasza Jezusa.
Przede wszystkim to historyczne wydarzenie miało miejsce w Izraelu, na izraelskiej ziemi.
Jezus urodził się w Betlejem z matki Żydówki, nazywano go Rabinem i On uczył Żydów w ich synagogach. A najważniejsze – Jezus przekonywał, że On jest tym przez Boga obiecanym Mesjaszem.
W ówczesnym świecie tylko Żydzi oczekiwali szczególnego Wykupicie la, który wykupiłby Izraela i Świat od przekleństwa grzechu.
Dlatego uważam że po pierwsze to żydowskie święto, po drugie święto wszystkich, ponieważ narodził się Zbawiciel dla wszystkich, który wybawił od przekleństwa grzechu każdego.
Po trzecie i to jest najważniejsze – Jezus przyszedł na świat do Żydów i nie-Żydów, aby każdy mógł otrzymać drogocenny „świąteczny” prezent-życie
wieczne.    [czytaj więcej]

Nabożeństwo chanukowe w Ustroniu – 28.12.2008

[posłuchaj…]

Nabożeństwo chanukowe w Chrześcijańskiej Społeczności Północ – 23.12.2011

[posłuchaj…]

Comments are closed.